Archive for the ‘Blog’ Category

Aktualizace hudebního archivu

11. 9. 2016 byl aktualizován hudební archiv. Dosud jste mohli stahovat a mapovat mou tvorbu pouze do roku 2011. Dnes jsem se konečně dostal k protažení hudebního archivu a nasdílení svou tvorbu až do roku 2016.

David Bátor a Richard Vacula po 10 letech na stejném podiu

Před 10 lety David Bátor otextoval možná 20 Richardových skladeb. Byla v nich naivita, ale i potenciál, který nebyl dosud využit. Tehdejší uskupení “Můry” se rozpadlo na dvě buňky: pivní výčep v Brance (Tomáš Pěla s Milanem Bátorem) a kinosál Národního domu v Hradci nad Moravicí, kde ještě jeden či dva roky pokračovalo spojenectví se Zuzkou Pastyříkovou. V té době vznikly také nejzajímavější texty písní Davida, které nebyly nikdy zahrány. A možná i z nich něco poprvé uslyšíte.

Každý šel svou cestou. Richard nahrál dvě minialba – na texty Barbory Myslikovjanové (Leporelo) a Melis Soyaslan (anglicky zpívané Underneath the Sea). Se mezinárodním albem se dostal na FAMU, kde poznával taje filmového pásu, aby se posléze angažoval v záchraně místního kina.

A právě v kině Hradec nad Moravicí se udějí dva návraty.

21. prosince 2015 v 17:00

DAVID BÁTOR pokřtí sbírku ZBUJ, inspirovanou Prajzkem

RICHARD VACULA zahraje věci staré, otextované Davidem, ale také nové nahrávky, které vyjdou na vinylu pod názvem DŘEVORYTY.

Oba projekty byly podpořeny z grantu města Hradec nad Moravicí a za oběma projekty stojí občanské sdružení POSTŘEH.
Jsou připraveny ve spolupráci se studentkou AVU, Katkou Čápovou a Vladimírem Schmidem, architekta Národního divadla.

Everything is sixteen

(červen 2011, znělka letního kina, natáčeno 16mm kamerou Krasnogorsk-3)

Natočil jsem, a taky zhudebnil, krátký 16mm film. O tom, že všechno je ten den spojeno číslem 16. Materiálu bylo málo, času taky, takže se polovina scén vypustila.  Snad se Vám to bude i tak líbit.

Album Black Tangerine

Ukázka obalu připravovaného debutového alba Black Tangerine.
Drží jej sama autorka, Barbora Myslikovjanová.

Vesnické turné

Věřím, že Vás po dvou letech útlumu koncertní činnosti potěším. Nacvičuji nový i starý repertoár s novými muzikanty. Představíme vám jej na netradičním “vesnickém turné”, což bude takový veselý výlet od kulturáku ke kulturáku, především v menších městech a na vesnicích. Vše závisí na grantové komisi, jestli se jí nápad vesnického turné bude zamlouvat. Pokud ano, potkáme se o prázdninách 2010.