Rozhodl jsem se dát na jedno místo ukázky z mé hudební tvorby. Mejte ovšem, predevším u brouzdání staršími daty “výroby”, na pameti, že jsem se narodil v roce 1988 a na klavír jsem se zacal ucit pod pedagogickým vedením teprve v zárí roku 2006. Nakonec jsem se osmelil publikovat i strípky prvních záznamu a to predevším jako lék proti vlastní skleróze, ale pro ostatní to muže být zajímavá zašívárna, kde zjistí, jak se z hudebního hulváta postupne rodí hudební autor (snad).

Rok 2016

V roce 2016 jsem odehrál svou tvorbu na galakoncertě Vladimíra Merty v Akropoli, na oslavu jeho 70. narozenin. Za doprovodu spolužačky KZT FAMU Daniely Vaníčkové jsme mezi Vláďou Mišíkem a Jarkem Nohavicou zahráli skladby Surrealismus a Pod hladinou. K oběma skladbám před lety napsal texty David Bátor. Časem se zde snad objeví videozáznam z koncertu, který, věříme, dopadl lépe, než my po koncertě s Vlastou Redlem U vystřeleného oka. Těch panáků bylo moc :-) . Na konci léta 2016 pak hudebně doprovázíme uvedení výstavy Davida Vávry na zámku v Hradci nad Moravicí.

Barbora Myslikovjanová má svou velkou samostatnou výstavu v The Chemistry Gallery v Praze. Díky čemuž se po letech úkrytu opět objevila na veřejnosti. Na výstavě byla představena kniha mapující její souborné výtvarné dílo i poezii a prózu a ještě týž den vznikla nová skladba, zhudebněná poezie Barbory – Chci být dítětem. Skladba bude snad nahrána někdy ke konci roku 2016. Alespoň na jedné nové písni pracujeme v roce 2016 také s Davidem Bátorem.

Rok 2015

V roce 2015 se uzavírá série vinylových minialb titulem DŘEVORYTY. Vychází z části z improvizací z roku 2014 a narozdíl od dřívějších minialb jsou Dřevoryty pouze klavírní a instrumentální. Vinyl má svůj profil na SoundCloud. Byl nahrán v kině Orion Hradec n. M. a ve Velké dvoraně Červeného zámku v Hradci nad Moravicí. Narozdíl od předešlých alb byl zvukový mix proveden již v míchací hale FAMU. Deska byla představena na koncertě 21. prosince 2015 v kině Orion, na stejné piano, na které bylo album nahráno.

Album Dřevoryty

 1. STRANA A
 2. STRANA B

Rok 2014

V roce 2014 vznikají na FAMU první ročníkové práce se zvukem Richarda a v hudbě pokračuje spíše rekreačně a improvizačně. Na SoundCloudu vychází veřejně série improvizací, nahraná na hradeckém zámku – a také jím a jeho parkem inspirovaná. Jméno tohoto cyklu je PODZIMNÍ STÍNY. Profil na SoundCloudu ZDE. Skladby to jsou spíše náročnější a depresivnější.

Cyklus Podzimní stíny

Stáhnout celý cyklus.

 1. Příběh
 2. O listech
 3. Na louce
 4. Na řece
 5. Na pouti
 6. Na hrobkách
 7. Za komíny
 8. Pod sněhem

Rok 2013

Na začátku roku 2013 vychází již druhé minialbum, tentokrát finální mix společné tvorby Melis Soyaslanové a Richarda Vacula: Underneath the sea. Album má své samostatné stránky a bylo užito při prijímacím řízení na Zvukovou tvorbu FAMU. Bylo opět vydáno za spolupráce GZ MEDIA a PETROF.

Underneath the Sea (finální mix)

Stáhnout celé album.

 1. Clouds
 2. Silent Conversations
 3. Float into
 4. Take Me Home

Rok 2012

Na vinylovém nosiči vychází minialbum LEPORELO. Více se o něm dovíte na www.postreh.com/leporelo. Před výrobou vinylu byly vybrané skladby oživeny kytarovými aranžemi a novým finálním mixem celého alba. Album vzniklo jako výstup mnohaleté spolupráce a kamarádství Barbory Myslikovjanové (texty, obal alba) a Richarda Vaculy (hudba, mix, produkce). Projekt Leporelo spatřil světlo světa za přispění společností PETROF a GZ MEDIA.

Album Leporelo (finální mix)

Stáhnout celé album

 1. LEPORELO
 2. Havlův dům
 3. Někde
 4. Ve stínu
 5. Odcházení

Oficiální nahrávky

 • Usínání – zhudebněná poezie malířky a letité kamarádky Barbory Myslikovjanové, toho času již studentky AVU.

Demonahrávky

 • Howling - zpěv, hudba Melis Soyslanová, piano Richard Vacula, kytara Milan Bátor
 • Demo 1 – vrstvený rytmicko-harmonický klavírní základ pro další společnou skladbu s Melis – na dokončení již nikdy nedošlo
 • Kotě na střeše – veselá a nikdy nenazpívaná píseň pro děti: Já vím… co chtělo kotě na střeše, věnovati se nepleše, ujíždět na taškách :-) .
 • Demo 2 – rychlá demonahrávka s Melis Soyaslanovou v kině Hradec n. M., nikdy nenahráno ve finální verzi.
 • Demo 3 – skladba pro vibrafon


Rok 2011

Rok 2011 je ve znamení setkání s mladičkou zpěvačkou a skladatelkou Melis Soyaslan. Před mým odjezdem na studijní pobyt do Španělska jsme stačili nahrát maličké album o 4 skladbách a v roce 2012 jej hodláme dokončit. Skladby Clouds a Take me home nahrál také Český rozhlas a několikrát je odvysílala stanice Vltava. V roce 2012 bychom rádi natočili k jedné z těchto 4 skladeb také klip na 16mm inverzní film. Já jsem nahrál cyklus Leporelo. Zhudebněná báseň Leporelo Barbory Myslikovjanové je stěžejním prvkem celého cyklu. Navazuje na ni zhudebněná poezie Kolej téže autorky. Zbytek tvoří instrumentální skladby z let 2010 a 2011. Oba projekty byly nahrány v Národním domě Hradec nad Moravicí na pianino PETROF. V květnu byla na gymnáziu Bílovec nahrána hudba pro tamní studentské divadlo – především klavírní improvizace. Jako ukázka je ke stažení závěrečná skladba představení.

Skladby s Melis Soyaslan (rozpracované)

Další skladby do vydání alba nezveřejňujeme.

Cyklus Leporelo

Hudba pro divadlo – akce Unpluged Bílovec 2011

Rok 2010

V tomto sestavuji na sobě nezávislé uskupení muzikantů, kteří nahrávají cyklus Black Tangerine – tedy soubor nových i starých skladeb, které sestavila Barbora a namalovala taky obal případného alba, které jsme pokřtili, ale nevydali :-) . Odehrál se koncert Klášter, hvězdy a Ty! v Minoritském klášteře Opava. Vystoupili jsme v rámci večera s Dášou Voňkovou a skupinou Black Unicorn. Souběžně byla měsíc v Obecním domě Opava výstava obrazů Black Tangerine mezi světy. Na nahrávání se podíleli – Tomáš Pěla baskytara, Naďa Strnková příčná flétna, Zuzka Pastyříková zpěv, Jaroslav Maryáš kytara, Jiří Sliž djembe, Michal Vavrečka bicí a Richard Vacula klávesové nástroje a zatím zpěv – než jej přezpívá Zuzka.Otextoval David Bátor.

Koncert Klášter, hvězdy a ty!

Cyklus Black Tangerine

 • Surrealismus
 • Chvíle
 • Za řekou dnů – zaranžovaná skladba z roku 2007 – hraje několik klavírů, elektronické nástroje, bicí, flétna, baskytara. Klavírní linka nahrána v KD Budišov 2009.
 • Black Tangerine VI – v písni (i když strukturou spíše skladbě) hraje mimo jiné i teremin a harmonium.
 • Světlo – chybí zpěv Zuzky Pastyříkové.
 • Obraz – chybí zpěv Zuzky Pastyříkové.

Ostatní skladby z tohoto cyklu nejsou ve fázi vhodné ke zveřejnění (Nad Nepálem, Dům, Klaun), zpěvy jsou ve všech případech pouze prozatímní.

Rok 2009

Opouštím orchestr ZUŠ Hradec nad Moravicí a stehuji se do Brna za školou. Na Fakulte elektrotechnické se trápím s fyzikou a matematikou. V dubnu se po letech setkávám s Barborou Myslikovjanovou, kde jsme se ješte pro její výstavu sešli se Zuzkou Pastyríkovou a zahráli pár starších vecí. Barca slíbila, že mi namaluje obal alba a sestavila seznam skladeb, které by na albu ráda slyšela. Výsledek jsme se rozhodli prezentovat v zárí 2010 na Bezrucove Opave. O Prázninách mi správce zámku Hradec n. M. propujcil Velkou dvoranu s krídlem Petrof Mistral a já nahrával a nahrával. Bohužel ješte se starou technikou. Dodnes je vetšina nahrávek nedokoncena – ve fázi chybejícího zpevu, který chci realizovat se Zuzkou. Ani já, ani Zuzka jsme se nepotkávali. Oba jsme byli vždy úplne nekde jinde. Od roku 2009 pak vystupuju v podstate jen jen jednou rocne. Pokud nepočítám žívé doprovázení divadelních her a autorských čtení – to jsou disciplíny, které mám rád – hrát si s atmosférou prostředí a dodávat hře nebo recitaci úplně jiný rozměr – musím ovšem hru i báseň dobře znát. Doprovázet nesehrané polotovary takto nelze.

OFICIÁLNÍ NAHRÁVKY

 • Madeira – experimentální technika hry na klavír
 • Noc a moje sušenky – skladba nahraná v rámci natáčení ve společnosti PETROF.
 • Tolik běsů, tolik víl – píseň do soutěže pana Horáčka, nakonec do Kudykam použita verze Petra Hapky :-) .

NAHRÁVÁNÍ V KD BUDIŠOV n. B. (demosnímky bez dalších aranžmá, říjen 2009)

 • Vesmír – improvizace na struny klavíru, hudba pro divadlo Na Podolí (Hradec nad Moravicí)
 • Improvizace - pohled do autorovy fantazie – 15 minutový nahrávaný blok bez vědomí toho, co přijde.
 • Skrýš - neobvykle vrstvená kompozice – otextovaná, avšak nikdy nenazpívaná.
 • Na dně – píseň – zpěv pouze demo
 • Motýli – píseň – zpěv pouze demo
 • Stromy – píseň – otextovaná Noční Opava z roku 2006
 • Ostrovy – píseň – otextovaná Křída uprostřed pole z roku 2006, zpěv nikdy nenahrán, text byl nevydařený

NAHRÁVÁNÍ NA ZÁMKU HRADEC NAD MORAVICÍ (demosnímky prázdniny 2009)

 • Listí – klavír a vibrafon
 • Dech - otextovaná skladba Být prachem, Makretka! z roku 2005/6, zpěv pouze demo

Byla nahrána celá řada dalších písní, ale dodnes nejsou zaznamenány nosné zpěvy. Z dalších nahrávek pak vznikl cyklus Black Tangerine (připravené, ale nevydané album, chybí zpěv – pouze orientační záznamy).

DOMÁCÍ DEMOSNÍMKY (ukázky jen některých, jaro 2009)

 • Kytary – syntetické klávesové podání z února 2009
 • Nad Nepálem – později multi-instrumentálně a recesisticky pojato pro cyklus Black Tangerine
 • DEMO2 - skutečně jen demo
 • DEMO9 – opravdu jen demo :-) .

Rok 2008

V cervnu 2008 ukoncuji studium klavíru u Dany Peškové v ZUŠ Kravare ve Slezsku absolventským koncertem v Minoritském Kláštere Opava. V sále bylo pres tricet stupnu, muzikanti od rána už unavení, prehrátí. Klaviatura doslova mokrá. Hrát v takovém prostredí nebylo vubec príjemné a taky výstup tomu odpovídal (ac jsme nekteré skladby rok cvicili). Zároven šlo o poslední vystoupení Night-Butterflies. Potom zacala rocní koncertní šnura se Zuzkou Pastyríkovou a nahrávání spolecného demoalba Boj o Murystán, spíš aby nebylo zapomenuto na úsilí, které jsme do písnového repertoáru od zárí 2007 (první zkouška v Národním dome Hradec nad Moravicí) vložili. Duo ukoncilo svou koncertní cinnost v kvetnu 2009 na finále Konkursu Zahrady v Kurimi. V prosinci 2008 vyvrcholila na zámku v Hradci nad Moravicí druhá Gramodeska (2008), kde jsme vystoupili se zcela novými, ale i staršími vecmi a naše pocínání bylo kvalitne natoceno. Úcastnili jsme se spousty akcí a taky dvou festivalu – Folkové léto a Ars Polyri (básnická soutež pod vedením Pavla Kotrby ze studentského magazínu Postreh).

Rok 2008 prináší taky nejvíce nových kontaktu a nových spoluprací.

Druhým rokem pokracuje výborné partnerství s Radiem Proglas. V únoru jsem navázal kontakt s Ceským rozhlasem Vltava. A v listopadu bylo zahájeno partnerství se spolecností PETROF, spol. s r.o. V hudební televizi Ócko bežela reklama na projekt Make a Connection s mým hudebním podkresem a taky jsem získal první placenou zakázku pro divadlo (Loutkové divadlo Opava).

ABSOLVENTSKÝ KONCERT 25. 6. 2008
Minoritský klášter Opava (Poslední vystoupení uskupení Night-Butterflies)

 • Vecné hodiny LIVE! – hosté: africký buben Jirí Sliž, kytara ve všech ctyrech skladbách Milan Bátor, baskytara Tomáš Pela
 • Vrabcáci LIVE! – hosté: flétna Jan Vícha, akordeon Marta Kotalová
 • Dum LIVE!
 • Obraz LIVE!

Richard Vacula a Zuzka Pastyríková – Demo album Boj o Murystán
http://postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2008072801

Richard Vacula a Zuzka Pastyríková – živý koncert na noci pod hvezdami – Ars Polyri

Richard Vacula a Zuzka Pastyríková – Divadelní hra TITANIC (F.R.Cech)

Richard Vacula a Zuzka Pastyríková – Divadelní hra O zlaté rybce (Loutkové divadlo Opava)

 • Písen rybáre THEATRE! – ríjen 2008 – klávesy
 • Motiv more 1 THEATRE! – listopad 2008 – klavír – otextováním vznikla v roce 2009 skladba Surrealismus
 • Motiv more 4 THEATRE! – listopad 2008 – klavír – pozdeji zaznamenáno žive v PETROFu (20. 7. 2009) jako videoklip a nazváno Noc a moje sušenky.
 • Motiv vecera THEATRE! – ríjen 2008 – klávesy – pozdeji otextováno (2009) a vznikla tak písen s docela erotickou tematikou – Pod hladinou.
 • Motiv paláce THEATRE! – ríjen 2008 – klávesy – zpev improvizace
 • Hlubiny more THEATRE! – ríjen 2008 – klávesy – improvizace
 • Písen rybicek THEATRE! – listopad 2008 – klavír – pozdeji otextováno (2009) a pojmenováno “Básník“.
 • Písen morských koníku THEATRE! – listopad 2008 – klavír – pozdeji otextováno (2009) a pojmenováno “Exotika“.
 • Sumec a kapr v mori THEATRE! – ríjen 2008 – klávesy – tahle je u detí obzvlášt oblíbená…
 • Motiv zacínající boure THEATRE! – ríjen 2008 – klávesy – zpev improvizace
 • Boure THEATRE! - ríjen 2008 – klávesy – ukázka toho, když si umanu, že mi z kláves poleze celý orchestr – pozor každý nástroj jsem nahrával vlastní rukou, postupne po stopách. Stejne tak u ostatních skladeb hraných na klávesy – casto i rytmika je hrána rucne – nemám moc rád ty naprosto presné automatické bicí.
 • Došková chalupa THEATRE! – listopad 2008 – klavír – pretextováním vznikla v roce 2009 skladba Surrealismus

Richard Vacula a Zuzka Pastyríková
Hudební pásmo na koncertu skladatelské souteže Gramodeska (5. 12. 2008 zámek Hradec nad Moravicí)

Richard Vacula a Zuzka Pastyríková
Hudební pásmo na koncertu skladatelské souteže Gramodeska (19. 9. 2008 Minoritský klášter Opava)

Další záznamy z roku 2008

 • Zvláštní bytosti – cervenec 2008 – klávesy – se Zuzkou Pastyríkovou, na podzim roku 2009 otextoval David Bátor
 • Cas – cervenec 2008 – klávesy – se Zuzkou Pastyríkovou
 • Lhostejnost II – cervenec 2008 – klávesy – se Zuzkou Pastyríkovou
 • Obraz II – cervenec 2008 – klávesy – se Zuzkou Pastyríkovou (zpracování po rozpadu Night-Butterflies), na albu Vinylová budoucnost 2 www.gramodeska.com, hraje Radio Proglas
 • Prostejanek – cervenec 2008 – klávesy – úplne první záznam skladby, ale asi nejlíp zazpívaný…
 • Vlaky – cervenec 2008 – klávesy – se Zuzkou Pastyríkovou (zpracování po rozpadu Night-Butterflies)
 • Klavírní – cervenec 2008 – klavír
 • Vážka – cervenec 2008 – klavír + zpev, hraje Radio Proglas

Rok 2007

Tento rok byl ve znamení založení vlastní skladatelské souteže (jaká troufalost). Na koncertu zdejší dechovky jsem si vybral zpevacku, Zuzku Pastyríkovou, která byla u samotného zrodu písnickového repertoáru. Zkoušeli jsme v místním kulturáku, pak pribrali baskytaristu Tomáše Pelu a když už jsme ve skladbách zpívali dostatecne dlouho NANANANA, prišel mezi nás i textar a predevším známý slezský básník David Bátor. Tak vznikla skupina Night-Butterflies (Mury). Její tvorba ovšem v podstate nebyla prijata poradateli koncertu a festivalu, nebylo kde hrát, zustávalo tak pouze cvicení a zkoušky (což je práce a ne zábava). Navíc po tom, co jsem zacal spolupracovat s Ceským rozhlasem a zjistil, že tvorba mladých nikoho v této republice nezajímá, maximálne tady hrají písnickári sami sobe (kotlíkárské sekta’s parties…), nebyla už chut pokracovat v necem, co zcela postrádá svuj smysl… Já osobne se snažím dostat lidi do jiných svetu, do predstav, o kterých sami nevedeli. Nocní alternativní skupina tak zanikla. Ackoli má dodnes stovky posluchacu díky dodatecne vydanému albu (nahrané spíš už jen pocátecní dvojicí Zuzka & Richard).

Nebylo by fér nezmínit taky kytaristu Milana Bátora, který mne ve své dobe posunul o mílové kroky dál. Dokopal me k držení tempa, poukazoval na chyby a nedostatky repertoáru skupiny Mury. V té dobe byl už ovšem mnohem dál, zakládal si na profesionalite, dobre odvedené práci. Tohle jsem tehdy nechápal a stál si za tím, že duležitý je predevším cit, atmosféra našeho vystupování. Naše cesty se rozešly. A patrne už se ani nikdy nesejdou (to bychom se vzájemne pozabíjeli).

 • Svet – listopad 2007 – klavír, baskytara, zpev (Night-butterflies) – stále neco mezi zhudebnenou poezií a písní (ale v tomto duchu je tvorba celého roku 2007). Svet je soucást alba Vinylová budoucnost mladých autoru hudbyhttp://www.gramodeska.com
 • Prelet plachetnice – listopad 2007 – klavír, el. kytara (Milan Bátor) – soucást alba Vinylová budoucnost mladých autoru hudby -http://www.gramodeska.com
 • Plavba snehovou tmou – listopad 2007 – klavír, baskytara, zpev (Night-butterflies), akustická kytara (Milan Bátor) – soucást alba Vinylová budoucnost mladých autoru hudbyhttp://www.gramodeska.com
 • Náledí LIVE! – prosinec 2007 – klavír, baskytara, zpev (Night-butterflies), akustická kytara (Milan Bátor), žive na koncerte skladatelské souteže Gramodeska v zámku Hradec nad Moravicí.
 • Za rekou dnu LIVE! – listopad 2007 – klavír, baskytara, zpev (Night-butterflies), akustická kytara (Milan Bátor), žive na koncerte skladatelské souteže Gramodeska v Kulturním centru Poruba
 • Strach z nepoznání I – leden 2007 – klávesy
 • Strach z nepoznání II – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením ucitelky Dany Peškové.
 • Black Tangerine I – únor 2007 – klávesy – tato skladba se zrodila už ke konci roku 2006, po koncerte Být prachem, Makretka! a živou premiéru mela den pred silvestrem v klubu Melodka Brno. Klavír jsme dotáhli z Flédy. Dnes me mrzí, že jsem schválne u sebe nezapnul záznam. Nedochovala se ani repríza 3. dubna 2009 ve Frenštáte.
 • Black Tangerine II – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením ucitelky Dany Peškové.
 • Black Tangerine III – ríjen 2007 – klavír
 • Black Tangerine IV – ríjen 2007 – klavír
 • Být prachem, Makretka! – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Lidi v letních košilích – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Malé tajné rituály – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Polohy slunce II – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Ozveny z Cíny – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Dívcí válka THEATRE! – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Klaun I – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové. Z této skladby vznikl Klaun II – polozpívaná písen, kde jsem si poprvé v živote taky zazpíval (spolu s Davidem Bátorem).
 • Na úteku! – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Pro Anit – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové. Venováno Anete Honzkové (na obalu alba A nitky ditky).
 • Úvaha nad skutecností II – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové. Cover verze vubec první zaznamenané improvizace z roku 2003.
 • A la Tequila! – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové. Variace na známou Tequilu.
 • Middle Ages – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Agresor – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Dívcí válka – dekovacka THEATRE! – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Listí II – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Dvere I – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Nocní Opava II – brezen 2007 – klavír – nahráno na koncertní krídlo Bohemia v sále opavské konzervatore, pod vedením Dany Peškové.
 • Slet carodejnic – kveten 2007 – klávesy
 • Postele – kveten 2007 – klávesy
 • Pohroma II - kveten 2007 – klávesy
 • Ledové království – kveten 2007 – klávesy
 • Království kras – srpen 2007 – klávesy (tentokrát mé staré Yamaha PSR-330)
 • Echo – ríjen 2007 – klavír – improvizace, testování nového vybavení pro nahrávání (zaplatilo statutární mesto Opava)

Rok 2006

V letech 2006 až 2008 jsem pod vedením paní Peškové vytvoril asi nejvetší pocet del. Zahájil jsem intenzivnejší koncertní cinnost, abych v prosinci 2008 mohl, unaven nespolehlivostí spoluhrácu, zase ukoncit. Stejne tak v roce 2008 v podstate koncí i éra nových nápadu. Mám v podstate další roky co delat, abych ty nejzajímavejší hudebne zpracoval…

 • První koncert vlastní tvorby Být prachem, Makretka - http://postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2006121701 – AUDIO ZÁZNAM
 • Demo album A nitky ditkyhttp://postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2006080804 – KLAVÍRNÍ SKLADBY, IMPROVIZACE
 • Demo album Platoniquehttp://postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2006122407 – ELEKTRONICKÁ HUDBA, SKLADBY A IMPROVIZACE
 • Polohy slunce I – cerven 2006 – klávesy
 • K905 – leden 2006 – klávesy
 • Tweety – leden 2006 – klávesy – jedna z mých nejoblíbenejších improvizací, která se odehrála v byte Miroslava Binara (a díky tomu byla i zaznamenána)
 • Rockdech – leden 2006 – klavír – jedna z nikdy nepublikovaných úletáren.
 • Asuánská prehrada – leden 2006 – klavír – improvizace
 • Okno pod vlockami nadeje – brezen 2006 – klavír
 • Okno pod vlockami nadeje LIVE! – cerven 2006 – klavír + flétna (Jan Vícha) – živý záznam z absolventského koncertu Heleny Víchové
 • Podvodní svet – kveten 2006 – klavír – improvizace
 • Ateista Šlehnutý Islámem – listopad 2006 – klávesy – jedna z mých nejsložitejších syntetických skladeb.
 • Reflexe – listopad 2006 – klavír – díky echo efektu vubec první stereofonních záznamu klavíru.
 • Listí LIVE! – prosinec 2006 – klavír + flétna (Jan Vícha) – koncert Být prachem, Makretka!
 • Krída uprostred pole LIVE! – prosinec 2006 – klavír + el. kytara (Milan Bátor) – koncert Být prachem, Makretka!
 • Nocní Opava LIVE! – prosinec 2006 – klavír + el. kytara (Milan Bátor) - koncert Být prachem, Makretka! V roce 2008 jsem napsal ke skladbe text…
 • Setkání LIVE! – prosinec 2006 – klavír + recitace (David Bátor) – koncert Být prachem, Makretka! Toto dílo vzniklo v noci, den pred koncertem. David me slyšel hrát v kulturáku, upoutalo jej to, lehl si na podlahu a napsal behem chvíle text. Bylo to v podstate osudové “setkání”, protože zvláštní hudebne-literární spojení u nás dvou funguje až nebývale dobre. David je v podstate jediný textar, jehož texty mají atmosféru, jakou si pri hraní predstavuji. A já jsem zase pro Davida patrne jediný hudebník, který jej prý textove “vydírá”, protože cokoli zahraji, tak je David vnitrne nucen do pár minut otextovat (a pozdejší texty už vubec nemely takovou svobodu projevu – ale šlo o normální písne). Práve nebývalé porozumení na poli umeleckém nás oboustranne donutilo vymést staré kostlivce ze skríní a zacít znovu spolupracovat, tentokrát už na hudebne daleko atraktivnejších, zatím tajných, oficiálních albech.

Ke skladbám K905 a Tweety: Nahráno v malém studiu pana Miroslava Binara na moderní klávesy Yamaha PSR-550. (25.01.2005)

Rok 2005

Rok 2004

 • Starý strom – kveten 2004 – klavírní skladba predvedená na rozloucení se ZŠ Hradec. Další vystoupení s mou tvorbou následovalo až za 2 roky!

Rok 2003

Tento rok se nese ve znamení prvních audio záznamu. Jako obvykle, donutilo me k nim spíš okolí. Po prvním vystoupení v cervnu 2003 (Národní dum Hradec nad Moravicí, k 75 letum Základní školy), kde zaznela skladba Bludište, jsem byl oslovován, jestli neexistují nejaké MP3. Zacala tak divoká honba za lapáním klavírního zvuku.

 • Bludište – vznikalo v letech 1998 – 2003. Skladba je propojením hudebních strípku, které v té dobe ješte nebyly zapomenuty. Úspech této skladby zpusobil, že jsem hudbu neopustil (v té dobe jsem už skoro nehrál, nevidel jsem v tom smysl a zacínal jsem se zabývat aktivne a celorepublikovou úspešností elektrotechnikou).
 • Úvaha nad skutecností – 2003 – improvizace na klavír.

Nahráno poslední týden prázdnin roku 2003. Mikrofon cínský neznámé znacky, gramofon Tesla jako predzesilovac (sice stavený pro krystalovou prenosku).
Kvuli RIAA charakteristice gramofonu musely být nahrávky zaznamenané pres vstup line in PC upraveny v Cool Edit 2000.
tj. zmena charakteristiky frekvencní (basy, výšky) a dodelání prostorového vjemu.